2018. október 12-én pénteken délután a kápolnában és könyvtárban egy intenzív tanfolyam keretében, csoportbontásban ismerkedtek meg hetedikeseink a reanimáció (újraélesztés) és a valódi elsősegélynyújtás alapjaival. Egy hivatásos mentőápoló (Bánki Róbert, Bánki Gábor tanár úr öccse) és kórházi intenzív ápoló társa (Gál Judit) előbb az elméleti alapokat, majd az újraélesztés (nagyon fárasztó) gyakorlatát tanították meg a fiataloknak. Az Ambu Sam lélegeztető babán végzett újraélesztési gyakorlatból akkor állhattak föl a gyerekek, ha az újraélesztés sikeres volt. A két osztályfőnök is megtanulta a módszert. Még a defibrillátor kezelésével is megismerkedett a csapat. Eközben a másik csoportot a szakemberek az aktív elsősegélynyújtás formáira oktatták: a különböző vészhelyzetek (mérgezés, villámcsapás, áramütés, gázmérgezés, utcai balesetek, házi balesetek, stroke, infarktus, égés) során alkalmazandó egyszerű, de fontos és sokszor életmentő eljárásokra, technikákra, valamint a segítségkérés helyes módjára. A sok érdekes egyéni élménnyel fűszerezett előadás alaposan lekötötte a hetedikeseink figyelmét. A nyomókötés készítését pedig minden diák kipróbálta. A három óra villámgyorsan eltelt. A felelősségteljes, de mégis jó hangulatú délután végén egy záró teszttel bizonyíthatták a diákok a felkészültségüket és a
figyelmüket. A két nagyszerű és rokonszenves előadónak iskolánk évkönyvével és hatalmas tapssal köszöntük meg a napot. Isten áldja meg a mindennapi munkájukat! A részvételt és az elért eredményt igazoló oklevelet október 16-án, épp a reanimáció világnapján vehették át a gyerekek az iskola kápolnájában. Nagy dolog volt ez a nap, mert ennek köszönhetően egyszer talán alkalmunk lesz rá, hogy valakinek második életet adjunk…

 

 

Természetesen minden diák tesztje jól sikerült, senkinek nincs oka szégyenkezésre. Itt azonban bemutatunk néhányat a 100%-ot elérő diákok okleveleiből.