Már egész héten készülődtük a pénteki ünnepségre: osztályfőnöki órákon teremdekorációkat készítettünk, az alsó tagozatosok kézműves foglalkozásokon vettek részt, rajz órákon forradalmi jelenteket ábrázoltak. Az itt készült alkotások kiállításként megtekinthetők iskolánk aulájában. Köszönjük V. Péter Mária művésztanárnak a kiállítást!
Március 14-én iskolánk aulája ünnepi díszbe öltözött, hogy méltóképpen emlékezzünk meg 1848. március 15. eseményeiről és hőseiről. A 7. a osztályos tanulók műsora különleges módon ötvözte a forradalmi eseményeket Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk című regényének motívumaival, így hozva közelebb a szabadság eszméjét a mai fiatalokhoz.
A megemlékezés során a diákok versekkel, prózai részletekkel és zenés betétekkel idézték fel a forradalom hangulatát. Komáromi Dániel, az osztályfőnöki munkaközösség vezetője és a 7. a osztályfőnöke, nyitóbeszédében hangsúlyozta, hogy a műsor szereplői közülünk valók, és hálásak lehetünk azért, hogy nekünk már megadatott a szabadság. A műsor különlegessége volt, hogy az 1848-as eseményeket a „Pál utcai fiúk” című musical dalaival színesítették, így sokkal közelebb hozták a gyerekekhez a függetlenség érzését. A szereplőkkel együtt zengte az egész iskola az „Itt leszünk!” jelszót.
Az ünnepség elején közösen énekeltük el a Himnuszt, majd a műsor zárásaként a Szózatot, ezzel is kifejezve tiszteletünket és hálánkat a forradalom hősei iránt. A mai megemlékezés ismét rámutatott arra, hogy a múlt értékeinek felidézése és a művészetek integrálása milyen hatékonyan erősíti közösségünk összetartozását.
A gyerekek büszkén viselték a kokárdát és példásan, komolyan viselkedtek az ünnepség alatt.
Köszönjük a műsort a 7. a osztálynak és Csizmár Enikő énektanárnak a közreműködést.
Köszönjük Csüllög Károly SZMK elnök segítségét a hangosításban.
Köszönjük a fényképeket Gorácz József tanár úrnak!
Köszönjük minden kollégának, hogy segítette a gyerek ráhangolódását az ünnepre.
Kuti Margit
igazgató