A katolikus keresztény hit alapján hisszük, hogy Jézus Krisztus önként, szeretetből feláldozta magát a kereszten, hogy elvegye a bűneinket, megszerezze számunkra a bűnbocsánatot és az örök életet. Erre a megváltó szeretetre emlékezünk, amikor végigjárjuk a keresztút 14 állomását. Ilyenkor szívünkben idézzük fel Megváltónk értünk vállalt szenvedését, és törekszünk arra, hogy ennek a szeretetnek aktív részeseivé váljunk.

Idén is megrendeztük iskolánk hagyományos nagyböjti keresztútját, amely az alsó és felső tagozatos diákok számára külön-külön zajlott április 9-én. A lelki alkalmat Faragó András atya és Kiss Attila hitoktató vezette, az iskola udvarán kialakított útvonalon. Az énekeket Boros Bence és Kiss Attila gitárral kísérték, Csizmár Enikő tanárnő furulyajátékkal, Jäger Judit tanárnő pedig énektanítással segítette a közös imádságot.

Az első keresztút 2000 évvel ezelőtt volt, amikor Jézus vállára vette a keresztet, végig járta a Szenvedés Útját. Jézus keresztútját járva elmélkedtünk arról is, hogyan kapcsolódhat szenvedése a Föld védelméhez és a béke megőrzéséhez a mindennapjainkban. A többcélú tanösvényen a teremtett világ keresztútját jártuk végig. Az elhangzó elmélkedéseket diákjaink olvasták fel, a keresztet és a gyertyákat is örömmel vitték állomásról állomásra. A stációkhoz tartozó képeket V. Péter Mária művésztanár alkotókörös diákjai készítették el, így az esemény valóban közösségi, belső átélést segítő alkalommá válhatott. A képek az aulában is megtekinthetők. Célunk az volt, hogy ne csak passzív szemlélői, hanem aktív résztvevői legyenek ennek a jellegzetes nagyböjti imádságnak.

A felsősök keresztútján külön megemlékeztünk két kortárs példaképről is: Bódi Mária Magdolnáról, akit április 26-án avatnak boldoggá Veszprémben, és Boldog Carlo Acutisról, akit április 27-én avatnak szentté Rómában. Mindkét fiatal élete tanúság arra, hogy a szentségre való törekvés ma is lehetséges – még fiatal korban is. Példájuk iránytű lehet diákjaink számára a keresztény életút keresésében.

Az iskolai keresztút, a nagyböjti szentgyónás és a tanulói lelki napok együttese évről évre a húsvéti időszak kiemelkedő lelki felkészülési alkalmai iskolánkban – olyan hagyomány, amely segít a tanulóknak a hitben való elmélyülésben, közösségi élmények megélésében és a lelki növekedésben.