Az EKIF szervezésében, iskolánk tíz kiválasztott diákja, sok más tanulóval együtt, március 20-án vehettek részt a farmosi békamentésen, a Duna-Ipoly Nemzeti Park területén.

A kétéltűek fennmaradása világszinten veszélyben van; Magyarországon minden béka, varangy, gőte vagy szalamandra faj védettséget élvez. A tavasz minden évben előcsalja a barna ásóbékákat (Pelobates fuscus) föld alatti telelő helyükről, akik nagy csapatokban indulnak szaporodó helyükre a farmosi Nagy-nádas felé. A természetvédők a vándorlási útvonalat keresztező 311-es műút mentén terelő kerítést állítanak fel a békák összegyűjtésére, hogy a tömeges gázolástól megóvják őket. A terelőkerítés tövében leásott vödrökbe esett békákat kell összegyűjteni és átvinni őket az út túloldalára, ahol megkezdik szaporodásukat a farmosi nádasban (forrás:MME).

Sajnos évről évre egyre kevesebb a béka, így mivel hűvös száraz reggelre ébredtünk idén sem találkoztunk egy barna ásóbékával sem.

Nagy örömünkre a Tápió Natúrpark madárgyűrűzési programjátban is részt vehettünk, ahol kékcinegét, cigánycsukot és vörösbegyet figyelhettünk meg testközelből, és diákjaink bekapcsolódhattak a madárgyűrűzési protokoll folyamataiba.