A 2012. évi Te Deum-on elhangzott beszéd

6
201
1

201
2
. évi
tanulmányi versenyek eredményei
Kiíró
Verseny
Résztvevő
Helyezés
felkészítő
Országos,
Sztehló G. Gimn.
Haza és
Haladás
Történelmi
Csörgő Borbála
Szabó Csenge 8. b
Első
Deszpot Andrea
Csabafi Ákos
Fröschl István
Ötödik
KPSZTI
rajz
Kiss Dorottya 4. b
harmadik
Berkiné Táncsics
Judit
Vidra Lili
5. a
harmadik
kerület
Történelem
Papp Dominika 8.
b
Különdíj
Deszpot Andrea
Kerület
Szavaló
Bozsó Bálint 2. a
harmadik
Fazekasné V.
Klára
Négyesi Bence 2. a
második
Fazekasné V.
Klára
Varga Zsolt 6. a
Második
Kistelekiné Makay
Ilona
Egyház
megye
Angol
Kocsis Tamás 6. a
ötödik
Bakos Anna
Faragó László 7. b
Első
Taigiszerné V.
Judit
Bönöczk Gellért
Negyedik
Bakos Anna
Német
Szigeti Fanni 7. a
Első
Kiss Gyöngyi
Kiss Barnabás 7. b
második
Vázsonyi Mónika
Kerület
Kémia
Pintér Réka 8. a
Negyedik
Mákné Karika
Tímea
Kerület
Népdaléneklő
Leitner Flóra 3.a
Szente Annamária
Tóth Boglárka
Kiemelt
arany
Fazekasné
Vízkelety Klára,
Ácsné Surján
Márta
Horváth Anna 4. a
arany
Mátyássi Miklós 3.
b
ezüst
Népdaléneklő
Szente Nikoletta 5.
b
Szabó
Csenge 6.
Szabó Lilla 6.
Pintér Réka 8. a
Arany
Bánki Gábor
Ke
rület
Prózamondó
Petróczi Réka 6.
Harmadik
Kistelekiné Makay
Ilona
mesemondó
Virág anna 1. c
arany
minősítés
Zsolnay Gáborné
Kerület
helyesírás
Csörgő Borbála 8.

kerület
történelem
Kocsis Tamás 6.
Küzdy Noémi 6.
harmadik
Deszpot
Andrea
7
Pató Julianna 6.
Baracskai Petra 6.
Ciceu Dániel 6.
Csombó Flóra 6.
negyedik
Deszpot Andrea
kerület
matematika
Csörgő Borbála
negyedik
(50

ből!)
Orsolya Jánosné
Karácsonyi János
Katolikus Ált.
Isk és Gimn.
Gyula
(országos) Assisi
Szent Ferenc
Élővilág

ismereti
Verseny
biológia
Galgóczi Bence 8.
b
Tamás Zoltán 8. b
Kecskés Márton 7.
b
Ward Daily W.
Samantha 7. b
országos
döntő
Rödönyi Zoltán
a döntőben:
Ward D. W.
Samantha 7. b
10.
Rödönyi Zoltán
Galgóczi Benc
e 8.
b
12.
Tamás Zoltán 8. b
15.
Kecskés Márton 7.
b
20.
kerület
néprajz
Czompó Tímea 4.a
Horváth Anna 4. a
Lautner Boglárka
4. a
első
Selyemné Kovács
Rita
Surányi Kincső 4.
b
Szarvas Fülöp 4. b
Varga Edit 4. b
második
Reszeginé Erdélyi
Beáta
Apáczai Kiadó
Kis nyelvész
Argay Zsófia 1. b
országos
döntős
Kiss Zsuzsa
Budapest,
Horváth Mihály
Tehetséggondozó
és Múzeumbarát
Verseny
történelem
Kiss Barnabás 7. b
második
Deszpot Andrea
kerület
fizika
Csabafi Ákos 8. a
második
Barber Zoltán 8. a
Pintér Réka 8. a
Bönöczk Gellért 8.
b
Csörgő Borbála 8.
b
kerület
német társalgás
Szigeti Fanni 7. b
második
Kiss Gyöngyi
Orbay Lilla 7. b
harmadik
kerület
matematika
Szitkey Dorottya
2. a
első
Fazekasné
Vízkelety Klára
8
Argay Zs
olt 3. a
első
drDiószeginé
Szoboszlai
Gyöngyi
kerület
informatika
Baracskai Petra 6.
Kocsis Tamás 6.
Lukács Márk 6.
Varga Zsolt 6.
első
Tóth Marianna
kerület
német
Papp Dominika 8.
b
első
(bp

i
döntős!)
Kiss Gyöngyi
kerület:
Meselovagok
napja
mesemondó
Balázs Domonkos
1. c
második
Zsolnay Gáborné
versmondó
Takács Andrea 2. b
különdíj
Lászlóné Domonyi
Veronika
Harmatcsepp

országos döntő
Csíki Ádám 3. a
hetedik
Diószeginé
Szoboszlai
Gyöngyi
Országos
internetes
matematika
(8 forduló)
Argay Zsolt 3. a
második
Diószeginé
Szoboszlai
Gyöngyi
kerület
meseillusztráció
Ciceu Mihály 3. b
harmadik
Bús Anikó
Németh Viktória 4.
b
harmadik
Reszeginé Erdélyi
Beáta
Budapest,
Sztehlo Gábor
Evangélikus
Gimnázium
Amatőr
Színjátszó
Fesztivál:
Búcsú a Titanictól:
8. a osztály
a legjobb
zenés
előadás
Kistelekiné Makay
Ilona
A mi padunk:
4. b osztály
A legjobb
gyerek
előadás
Reszeginé Erdélyi
Beáta
kerület
Meselovagok,
meseillusztráció
Ciceu Mihály 3. b
harmadik
Bús Anikó,
Pékné Borbély
Katalin
Németh Viktória
4.
b
harmadik
Reszeginé Erdélyi
Beáta,
Pékné Borbély
Katalin
kerület
novellaíró
Ágoston Papp
Benedek 5. a
tárgyjutalom
Deszpot Andrea
Szász Noémi 7. a
ezüst
Deszpot Andrea
Leitner Kinga 5. b
bronz
Kistelekiné Makay
Ilona
Zimmerer Dorka 5.
a
bro
nz
Deszpot Andrea
9
Sportversenyek eredményei 2011

2012. tanév
kiíró
Verseny
Résztvevő
Helyezés
felkészítő
Kerület
Mezei futás
Racskó Fruzsina 7. a
Negyedik
Komáromi
Dániel
Mezei futás csapat fiú
Országos
Kajak maraton
Racskó Márk 7. a
harm
adik
Kajak ob. 4

es
Racskó Márk 7. a
harmadik
Kajak váltó
Racskó Márk 7. a
második
Kajak ob. Összetett
Racskó Márk 7. a
második
Kajak ob. 4

es
Racskó Fruzsina 7. a
első
Kajak ob.
Racskó Fruzsina 7. a
első
Kajak ob. Váltó
Racskó Fruzsina 7
. a
első
Kajak ob. Összetett
Racskó Fruzsina 7. a
első
Ob.
Racskó Fruzsina 7. a
első
Kerület
I. korcsoportos
focibajnokság
Csapat: Ciceu Pál 1. a
Lakatos Bence 1. b
Langó László 1. c
Magyari Zsombor 2. a
Nagy Dániel 2. a
Csabafi Szabolcs 2. b
Ronc
sák Barnabás 2.
b
Sélley Márton 2. b
Varga Gergő 2. b
Ursu Márton 3. a
Második
Kiss Attila
Nemzet

közi
Ritmikus
Sportgimnasztika
Czili Kitti 2. b
Hatodik
(12
ország, 80
fő!)
Országos
Ritmikus
Sportgimnasztika
csapat
Leitner Flóra 3. a
első
Ritmikus
S
portgimnasztika
csapat
Leitner Flóra 3. a
második
Kerület
Úszás
Kecskés Márton 7. b
első
Kecskés Bertalan 4. a
harmadik
Kerület
Kosárlabda, 7

8. leány
Majsai Melinda,
Majsai Virág,
Gazdag Judit,
Lukács Dóra 8. a
Szabó Csenge,
Medgyesi Zsófia,
Urbá
n

Szabó
Krisztina 8. b
Sallói Anna,
Szarvas Johanna 7. a
Első
Komáromi
Dániel
10
Kerület
Torna, összetett
Csorvási Soma 8. b
Arany
Komáromi
Dániel
Ausztria
Nemzetközi Taekwondo
Bajnokság, kiemelt
kategória
Tar Balázs 7. b
első
Országos
Diákolim
pia
torna,
összetett
Csorvási Soma 8.b
harmadik
torna, talaj
Csorvási Soma
második
torna, gyűrű és nyújtó
Csorvási Soma
harmadik
Magyar
Látványtá
nc Sport
Szövetsé
g
B kat . tánc
Visnyovszky Lili 4. b
második
országos
kézilabda
Kiss

Rezes Attila 8. a
országos
elődöntő
2. hely
kerület
Vízilabda
Faragó László 7. b
Héricz

Zöldes Zsolt 7.
b
Kecskés Márton 7. b
Visnyovszky Vajk 7.
b
Kulik Máté 7. a
Lukács Márk 7. a
Martincsevics Dániel
7. a
Tavasi Bence 7. a
.
harmadik
Komáromi
Dániel
nemzetkö

zi
torna, összete
tt
Csorvási Soma 8. b
második
kerület
atlétika, súlylökés
Racskó Fruzsina 7. a
hatodik
Komáromi
Dániel
kerület
atlétika, összetett
Hajnal Máté 6.
tizedik
Komáromi
Dániel
nemzetkö
zi kupa
látványtánc
Pencz Boglárka 1. b
Szigeti Zsófia 1. b
második
nemzetkö
zi
Taekwondo
Kauderer Viktória 3. a
első
Magyar
Marathon
kajak
Racskó Fruzsin 7. a
második
Racskó Márk 7. a
ötödik
világbaj

nokság
showwtánc

fittness
Leitner Flóra 3. a
harmadik
országos
Magyar maraton, kajak
Racskó Fruzsina
második
Racskó márk
ötödik
11
15
évi fáradh
atatlan munkáját, Tőle és Kelemen Imre atyától is elbúcsúzunk. Imi atyát a
felnőtt hittanórákon különösen a szívünkbe zártuk.
·
Köszönöm a diakónusok. Csaba atya, Antal András, és Komáromi

házaspár
szolgálatát.
·
Az Alapítványunk idén is nagyban hozzájárult a
zökkenőmentes életünkhöz: több
ebéd és tankönyvtámogatást, a köpenyek megvásárlásához adott összeg, a
kirándulások, táborok támogatása, kulturális eseményekhez nyújtott adományokkal
segített.
·
Végül, de
a
fontosság kiemelése miatt
utolsónak
,
megköszönöm a
S
zülőknek az
együttműködést, az
együttgondolkodást.
·
Külön köszönet a neve elhallgatását kérő Szülőnek, aki jelentős összeggel járult hozzá
a 8. b osztály erdélyi kirándulásához.
A Mennyei atya áldása kísérje minden jó szándékú ember életét!
És utolsó gon
dolatként Albert Schweitzer szavait idézem: Isten nem a sikert várja tőlem,
hanem az erőfeszítést. Nem a célba érést írja elő, csupán menet közben akar találni
visszatérésekor.
És a vigasztaló gondolat a tanév végén:
Mert ember vagy, és mint e
mber
!
Isten k
épét hordozod magadban a
teremtett világban. S a te értékességed Isten előtt egyáltalán nem attól függ,
hogy mennyi teljesítményt tudsz felmutatni.
És
most pihenjetek!
A 2011

2012

es tanévet ezzel bezárom!